Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Gwałtowne spadki na światowych giełdach

Giełda w Haikou w Chinach styczeń 2016

Giełdy na całym świecie, w tym warszawska, zaliczyły dzisiaj spore spadki. Przyczyną masowej wyprzedaży ponownie stała się sytuacja w Chinach. Po tym jak giełdy w Szanghaju i Shenzhen podczas pierwszego w nowym roku notowania „zanurkowały” o ponad 7%, ich notowania zostały wstrzymane przez chiński rząd. Jako przyczynę paniki na parkietach Państwa Środka wskazuje się dopiero co opublikowane dane o sytuacji gospodarczej Chin, które nie napawają inwestorów optymizmem. Chińska gospodarka wciąż zwalnia, produkcja przemysłowa spada 10 miesiąc z rzędu, znacząco zmniejszyły się obroty handlowe z zagranicą. Z tymi zjawiskami wiąże się nieustanna przecena na rynku surowców. Ukazał się również raport wykazujący zmniejszoną aktywność drobnych i średnich chińskich przedsiębiorców.
 
 
Rządowa interwencja zatrzymała wyprzedaż akcji w Państwie Środka, fala dotarła jednakże na giełdy reszty świata, dlatego czerwono było także m.in. w Tokio, Hongkongu, Londynie, Nowym Jorku czy w Paryżu. Na GPW w Warszawie odnotowano ponad 2% spadki.
 
Podkreśla się, że do przyczyn kiepskich wyników światowych parkietów na początku 2016 roku należy zaliczyć również wzrost napięcia na Bliskim Wschodzie.
 
Autor newsa: Tow. Jakub

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Chcemy waszych minerałów