Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 77 gości.

RPD o bezdomności wśród dzieci

bezdomne dzieci.jpg

Zgodnie ze słowami Rzecznika Praw Dziecka- Marka Michalaka- ok. 5% bezdomnych to dzieci. Napisał on list w tej sprawie do Elżbiety Rafalskiej- szefowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Michalak we wspomnianym liście przekonuje, że należy stosować inne metody pomocy bezdomnym niż, mało efektywne, umieszczanie w schroniskach. Podaje on m.in. przypadek gdzie bezdomny rodzic wraz z dziećmi spędzili nieprzerwanie 3 lata w schronisku.

"Problemem jest nie tylko liczba dzieci przebywających w schroniskach i domach dla bezdomnych, ale także ich warunki bytowe"- mówi RPD.

Wielu bezdomnych rodziców kieruje skargi, że dzieci wielokrotnie są świadkami lub nawet ofiarami konfliktów pomiędzy dorosłymi bezdomnymi. Często też popadają tam w różnego rodzaju nałogi.

Michalak w liście do pani Rafalskiej oświadcza, że należy możliwie w jak największym stopniu zastąpić kierowanie do schronisk bezdomnych z dziećmi i zastąpić tę procedurę programami zapobiegania i eliminowania bezdomności, przy uwzględnieniu potrzeb bezdomnych dzieci.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

front