Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 71 gości.

Włodzimierz Czarzasty przewodniczącym SLD - "„Powinniśmy się zająć pracownikami, ich prawami, ich możliwościami rozwoju, im pomagać, bo tym głównie powinna się zajmować lewica”

Włodzimierz Czarzasty - przewodniczący SLD od 23 stycznia 2016

Kongres Sojuszu Lewicy Demokratycznej wybrał nowego przewodniczącego. W I turze wyborów – głosowaniu powszechnym wszystkich członków partii – wyłoniono dwóch kandydatów z największą liczbą głosów: Włodzimierza Czarzastego i Jerzego Wenderlicha. Tydzień później – 23 stycznia – odbyła się II tura, w ramach której Kongres SLD wybrał Czarzastego na następcę Leszka Millera.
 
Czarzasty w swoim pierwszym wystąpieniu po ogłoszeniu wyniku głosowania podziękował Millerowi za to co zrobił dla lewicy i dla Polski – donosi portal tvn24.pl. Jednocześnie zwycięzca zaproponował Jerzemu Wenderlichowi objęcie funkcji wiceprzewodniczącego partii i zaproponował jego kandydaturę. Do spółpracy w tworzeniu SLD wezwał także Krzysztofa Gawkowskiego.
 
Czarzasty w swoim przemówieniu oświadczył również, że „SLD nie wyprowadziło sztandaru. SLD tego sztandaru nie wyprowadzi. To widać po tej sali” – wskazując na uczestników sobotniego kongresu. Jak podkreślił, to nieprawda, iż PiS wziął sprawy socjalne, a PO i Nowoczesna – idee. „Jest jedna partia w Polsce, która uważa, że 500 zł na każde dziecko, szczególnie w ubogich rodzinach, to jest ważna sprawa, która uważa, że trzeba podwyższać najniższe wynagrodzenia, która uważa, że trzeba wprowadzić trzeci próg podatkowy dla najbogatszych” – podkreślił Czarzasty.
 
Jak dodał, to partia która uważa, że słusznie się okazało, iż podatki w stosunku do banków zostały wprowadzone, która uważa, że kwota wolna od podatku powinna być jak największa. –„Ale jednocześnie - i dlatego mówię, że to jest jedna partia - uważa, że ład konstytucyjny jest ważny, że Europa jest ważna, że państwo świeckie jest ważne, że sprawy związane z in vitro to nie są sprawy związane z ideologią, tylko z medycyną; która uważa, że konstytucja jest najważniejsza; która uważa, że patriotyzm to z całym szacunkiem nie tylko Bóg, honor, ojczyzna, ale również praca, nowoczesność, Europa, równość wszystkich ludzi jeżeli chodzi o szanse rozwoju” - powiedział nowy przewodniczący. Nowy szef Sojuszu podkreślił także, że „SLD jest alternatywą, lewica jest alternatywą na polskiej scenie politycznej”. Dodał, że jest to partia pracowników, a nie właścicieli, pracobiorców, a nie pracodawców. „Powinniśmy się zająć pracownikami, ich prawami, ich możliwościami rozwoju, im pomagać, bo tym głównie powinna się zajmować lewica”.

Autor newsa: Tow. Jakub

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Niech żyje rewolucjca socjalisyczna