Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

Polscy kapitaliści z Konfederacji Lewiatan przeciwko niezapowiedzianym kontrolom

praca w fabryce.jpg

Konfederacja Lewiatan uważa, że zarządzenie Głównego Inspektora Pracy w kwestii niezapowiedzianych kontroli w przedsiębiorstwach jest niezgodne z prawem. Kapitaliści domagają się anulowania jego decyzji.

„Od momentu ukazania się informacji o zmianie zarządzenia Głównego Inspektora Pracy zgłaszaliśmy swoje wątpliwości”- mówi doradca zarządu Konfederacji Lewiatan, prof. Jacek Męcina.

Konfederacja nie chce jedynie wycofania zarządzenia, żąda dodatkowo dyskusji w Radzie Dialogu Społecznego nad zasadami kontroli warunków pracy.

Do tej pory, w zależności od sądów, część uznawała, że Państwowa Inspekcja Pracy ma prawo dokonywać niezapowiedzianych kontroli, podczas gdy inne orzekały bezprawność takich praktyk powołując się na zapisy o swobodzie działalności gospodarczej. Nowe przepisy regulują tę kwestię na korzyść pracowników i ich warunków pracy, ponieważ teraz jednoznacznie Inspekcja Pracy ma prawo do niezapowiedzianej kontroli, co skutkować będzie tym, że przedsiębiorcy będą musieli bardziej pilnować się z przestrzeganiem Kodeksu Pracy w obawie przed karami.

Społeczność

Ernst Thälmann - Sohn seiner Klasse