Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 13 gości.

Demonstracja KPRM ws. wyroku Trybunału Konstytucyjnego

TK

W czwartek wieczorem przed KPRM odbyła się demonstracja KOD z udziałem polityków m.in. PO, Nowoczesnej i Zielonych; w tym samym czasie i miejscu demonstrowali zwolennicy Partii Razem. Uczestnicy obu zgromadzeń domagali się opublikowania środowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

"Trybunał stoi na straży praw obywateli, domagamy się publikacji jego wyroku i wykonania go" - mówił lider KOD Mateusz Kijowski. Podkreślał, że zapowiedź legalnie wybranej władzy, że nie opublikuje wiążącego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, jest skandaliczna i wzbudza sprzeciw obywateli.
 

Joanna Scheuring-Wielgus (Nowoczesna) mówiła, że Polska jest własnością obywateli, a "nie jednego polityka, a szczególnie polityka PiS". W związku z tym - podkreślała - politycy PiS powinni pamiętać o milionach Polaków, którzy w referendum opowiedzieli się za obowiązującą konstytucją. Zapowiedziała, że Nowoczesna będzie zbierać podpisy pod petycją "w obronie konstytucji i demokracji". Dodała, że ugrupowanie chce zebrać ich więcej niż było głosów oddanych na PiS w ostatnich wyborach parlamentarnych.

 
Barbara Nowacka (ZL) mówiła, że Polacy mogą tworzyć społeczeństwo obywatelskie dzięki temu, że mają konstytucję, która broni ich praw. "I żadna partia nie ma prawa ich deptać. To, że się różnimy, nie zmienia tego, że w sprawach kardynalnych - takich jak obrona konstytucji - stoimy ramię w ramię" - zaznaczyła.

Społeczność

LENIN - rocznica