Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 14 gości.

USA: Bernie Sanders wygrywa na Hawajach, na Alasce i w stanie Waszyngton

Bernie Sanders

Określający się jako "demokratyczny socjalista" senator ze stanu Vermont, Bernie Sanders, wygrał w sobotę 26 marca prawybory w Partii Demokratycznej w kolejnych stanach - w stanie Waszyngton, na Alasce i na Hawajach. W każdym z trzech stanów jego przewaga wyniosła ponad 50 punktów procentowych.
Jak stwierdził Sanders zrobiliśmy znaczące postępy dla pokonania Hillary Clinton i jesteśmy na drodze do zwycięstwa.
 
Do nominacji na kandydata na prezydenta z ramienia Demokratów potrzeba 2382 delegatów. Nominacja odbędzie się w lipcu w Filadelfii na kongresie partii. Na razie Hillary Clinton zdobyła głosy 1690 delegatów, a Bernie Sanders - 946. Sanders potrzebuje więc zdobyć około 2/3 pozostałych głosów, aby odnieść zwycięstwo.
Niech nikt Wam nie mówi, że nie jestem w stanie zdobyć nominacji - mówił Sanders do wyborców w stanie Winconsin, gdzie prawybory odbędą się 5 kwietnia.
 
Sanders jest popularny wśród mlodzieży i walczących przeciwko niesprawiedliwości. Wybory 45. prezydenta USA odbędą się 8 listopada br..
 
Sanders w swojej kampanii obiecuje podniesienie federalnej płacy minimalnej do 15 USD/godz., zwiększenie progresji podatkowej, powszechną i darmową służbę zdrowia, bezpłatne szkolnictwo wyższe, dekartelizację sektora finansowego oraz reformę systemu finansowania wyborów.
 
Więcej o Sandersie: http://1917.net.pl/node/21391

See video

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

front