Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 13 gości.

Chiny nakładają sankcje gospodarcze na KRL-D

korea.jpeg

Chiny wprowadziły we wtorek sankcje handlowe wobec Korei Płn., polegające na wstrzymaniu importu złota i metali ziem rzadkich oraz zakazie eksportu paliw lotniczych. Tym samym ChRL dostosowała się do rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ z 2 marca, która zaostrzyła sankcje wobec KRLD.

Embargo obejmuje też wszelkie surowce, które mogą posłużyć do produkcji paliwa lotniczego.

Pekin zapowiada również wprowadzenie zakazu importu węgla. Górnictwo to najważniejszy sektor gospodarki Korei Północnej. W roku ubiegłym kraj ten dostarczył Chinom 20 mln ton węgla, o 27% więcej niż rok wcześniej, i tym samym stał się trzecim - po Australii i Indonezji - największym dostawcą tego surowca do Państwa Środka.

Chiny, które posiadają piąty co do wielkości arsenał nuklearny na świecie, wyraziły swoją dezaprobatę dla programu nuklearnego Pjongjangu i tym razem wdroży postanowienia zawarte w najnowszej rezolucji RB ONZ.

W piątek KRLD wystrzeliła pocisk krótkiego zasięgu ze wschodnich wybrzeży kraju. Wcześniej, we wtorek, podobny pocisk został wystrzelony z ośrodka wojskowego w Wonsan. Wg władz w Pjongjangu próby stanowiły odpowiedź na agresywne działania USA i Korei Południowej, m.in. na trwające manewry wojskowe.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

future2