Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 15 gości.

Związkowcy Orlenu przeciwni aplikacji do obsługi systemu premiowego

PKN ORLEN_LOGO.jpg

Dwie organizacje związkowe działające w PKN Orlen wystosowały list do Mirosława Kochalskiego, wiceprezesa ds. korporacyjnych, w sprawie aplikacji APM do obsługi systemu premiowego dla pracowników obszaru produkcji objętych miesięcznym systemem premiowania.
 
W piśmie podpisanym przez Bogusława Pietrzaka, przewodniczącego Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego (MZZPRC) w PKN Orlen, oraz Henryka Kleczkowskiego, przewodniczącego Organizacji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność PKN Orlen, pracownicy wzywają do wstrzymania i wycofania prac prowadzonych przez obszar produkcji i dział HR nad wdrożeniem systemu APM, którego nie uzgodniono ze stroną społeczną.
 
Wg związkowców system APM wraz z zawartymi w nim arkuszami do oceny stanowi instrukcję do oceny pracowników. Tymczasem System Oceny Pracowników w PKN Orlen aktualnie nie obowiązuje, bo poprzedni zakończył się w 2014 roku i do tamtego czasu stronom nie udało się uzgodnić nowych zasad funkcjonowania oceny pracowniczej.
 
Wszelkie próby wprowadzenia przez pracodawcę systemu APM na produkcji traktujemy jako obejście uzgodnień ze stroną związkową. W naszej ocenie oraz w ocenie pracowników i mistrzów biorących udział w szkoleniach system APM w swej istocie nie jest niczym innym jak Systemem Oceny Pracownika, tyle tylko, że w tym wypadku nie rocznym, ale miesięcznym, przy okazji bardzo mocno wpływającym na wysokość premii” - stwierdzili w swoim liście związkowcy. 
 
Związki zapowiadają, że w przypadku niewycofania się pracodawcy z dalszego wdrażania systemu APM podjęte zostaną kroki prawne wynikające z ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

Społeczność

front