Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 1 użytkownik i 31 gości.

KGHM: Związkowcy wynegocjowali podwyżki dla pracowników

kghm.JPG

Zakończyły się negocjacje płacowe ze związkami zawodowymi w KGHM. Porozumienie zakłada m.in. średni wzrost tegorocznych płac o około 77 zł miesięcznie, z wyrównaniem za poprzednie miesiące.

Uzgodnione zostały również nowe zasady corocznych negocjacji płacowych. Jeśli do końca lutego danego roku strony układu nie osiągną porozumienia w zakresie podwyżek, to stawki płac zasadniczych wzrosną o wskaźnik obliczony jako 8/10 wskaźnika przyrostu przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, bez nagród z zysku, w czwartym kwartale roku poprzedniego ogłoszonego przez prezesa GUS w stosunku analogicznego wynagrodzenia z roku wcześniejszego.

W porozumieniu znalazł się również m.in. zapis mówiący o tym, że przeszeregowania pracowników w roku bieżącym odbywać się będą w ramach zatwierdzonych dla Oddziałów na rok 2016 limitów środków na wynagrodzenia. Jednocześnie ustalono, że jeśli w roku bieżącym nie zostanie znowelizowana ustawa o podatku od niektórych kopalin, to strony rozpoczną negocjacje dot. zmian wysokości nagrody z zysku dla pracowników.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Dobry kułak