Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 16 gości.

Balcerowicz polskim towarem eksportowym

balcerowicz.jpg

Jak donoszą wszystkie najważniejsze serwisy informacyjne, prof. Leszek Balcerowicz wszedł do ukraińskiego rządu. Ekonomista odpowiedzialny za tzw. „terapię szokową” w Polsce został przedstawicielem ukraińskiego prezydenta Petro Poroszenki. Balcerowicz ma wchodzić również w skład specjalnej komisji odpowiedzialnej za przeprowadzenie reform gospodarczych. Drugim, obok Balcerowicza, współprzewodniczącym grupy doradców będzie były minister finansów Słowacji Ivan Miklosz.
- „Jest dla mnie dużym zaszczytem praca z Balcerowiczem i Mikloszem, uczestnikami zespołu ds. refom. Myślę, że moje stanowisko całkowicie pokrywa się z poglądami rządu. Chcę powiedzieć, że większość ministrów jest nastawiona na reformy i zmiany w kraju” - podkreślił premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman.
 
Rolę zastępcy Balcerowicza wziął na siebie Jerzy Miller (b. wiceminister finansów, b. szef MSWiA i b. wojewoda małopolski); oprócz tego dołączy do nich Mirosław Czech (należy do Związku Ukraińców w Polsce).
 
- „Na Ukrainie jest bodajże 1,5 tys. przedsiębiorstw państwowych, w większości niedziałających; niektóre jeszcze działają, ale jak to zwykle bywa z firmami państwowymi, niezbyt dobrze. Potrzebny jest więc program restrukturyzacji i po pewnym czasie, nie za długim, prywatyzacji” - dodał Balcerowicz.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

LENIN - rocznica