Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 16 gości.

Ujawniają się sprzeczności klasowe między PiS a NSZZ "Solidarność"

Solidarność

Nadszedł czas na realizację porozumienia. My na to nie czekamy, tylko tego się domagamy” - powiedział Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność podczas Walnego Zgromadzenia Delegatów śląsko-dąbrowskiej "Solidarności", które odbyło się 26 kwietnia.
 
Duda w swoim wystąpieniu zapowiedział, że Solidarność będzie domagała się realizacji umowy programowej podpisanej przed wyborami prezydenckimi z ówczesnym kandydatem Andrzejem Dudą dot. m.in. podwyższenia kwoty wolnej od podatku oraz obniżenia wieku emerytalnego i powiązania uprawnień emerytalnych ze stażem pracy.
 
Delegaci ocenili, że postulat zwłaszcza ten ostatni postulat wciąż nie został zrealizowany w sposób satysfakcjonujący dla większości społeczeństwa, a projekt ustawowych zmian przygotowany przez Kancelarię Prezydenta RP odbiega znacznie od oczekiwań pracowników i członków związku.
 
Podczas wtorkowych obrad WZD przyjęło też jednogłośnie, kierowane do premier Beaty Szydło stanowisko ws. realizacji wszystkich zapisów porozumienia zawartego 17 stycznia 2015 r. pomiędzy stroną rządową a reprezentantami strony społecznej.
 
Aby osiągnąć założony w porozumieniu cel, czyli uzdrowienie sytuacji społeczno-gospodarczej w najbardziej zagrożonych dziedzinach gospodarki w naszym regionie, niezbędne jest wypełnienie całości zobowiązań podjętych przez stronę rządową 17 stycznia 2015 r., w tym w szczególności tych, które dotyczą powstania Kontraktu dla Województwa Śląskiego, jak również wsparcia dla przemysłu energochłonnego oraz przemysłu zbrojeniowego w naszym regionie” – głosi tekst stanowiska.
 
Jak przypomniał przewodniczący śląsko-dąbrowskiej „Solidarności” Dominik Kolorz, porozumienie rządu ze stroną społeczną do dzisiaj nie zostało w pełni zrealizowane.

Społeczność

USRR