Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 14 gości.

Grzegorz Kołodko krytykuje Partię Razem

kołodko.jpg

Prof. Grzegorz Kołodko (na zdjęciu), ekonomista i były minister finansów oraz wicepremier w rządzie SLD, w wywiadzie skrytykował Partię Razem za, jak sam to ujął, lewicowy populizm. Pytany dalej o zdanie na temat Zandberga i spółki powiedział, że „będzie grzeczny i nie przepuści ich przez wyżymaczkę”, zaś program Partii Razem podsumował słowem „bełkot”.
 
Jednocześnie Kołodko przestrzegł całą polską lewicę, by nie odpowiadała na populizm prawicy poprzez jego lewicowy odpowiednik.
 
- „Dziś lewica powinna domagać się, by w Polsce najpoważniejszym organem był Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów” – radzi Kołodko. Jego zdaniem lewica powinna skoncentrować się właśnie na obronie praw konsumentów, gdyż „jest to najbardziej wyzyskiwana grupa w Polsce”.
 
Stwierdził również, iż Polska potrzebuje „centrolewicy jak świeżego powietrza”. Przypomniał, że to właśnie lewicowy rząd, „12 lat temu odniósł historyczny sukces wprowadzając Polskę do UE”. Ocenił jednocześnie, że obecna polska lewica nie spełnia swojego zadania.

Społeczność

Ochotnik