Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 19 gości.

Krajowa konwencja SLD - Czarzasty wlecze lewicę w ogonie liberałów

Krajowa Konwencja SLD 21.05.2016

W ostatnią sobotę 21 maja odbyła się Krajowa Konwencja Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Na konwencji nastąpił wybór dwójki wiceprzewodniczących. Uchwalono także, że w sprawie koalicji wyborczych oraz kandydatów w wyborach prezydenckich, w partii zostanie przeprowadzone powszechne głosowanie.
 
Jak przedstawia SLD jej przewodniczący, Włodzimierz Czarzasty, SLD to partia socjaldemokratyczna, która mimo PZPR-owskich korzenie nie odżegnuje się od wkładu w budowę neokapitalistycznego status quo w III RP.
 
Jako jedyni łączymy kwestie socjalne i wolnościowe. SLD zrealizuje program socjalny: obniży wiek emerytalny, zlikwiduje umowy śmieciowe, będzie walczył z biedą i wykluczeniem. Rachunek społeczny powinien być ważniejszy od rachunku ekonomicznego – podkreślił Włodzimierz Czarzasty.- Jednocześnie będziemy stać na straży miejsca Polski w Unii Europejskiej, będziemy bronić Konstytucji, będziemy walczyć o społeczeństwo tolerancyjne
 
SLD to partia przewidywalna, która wprowadziła Polskę do Unii Europejskiej i dzięki której uchwaliliśmy obecną Konstytucję.
 
 
Podczas konwencji delegaci SLD wybrali również dwoje nowych wiceprzewodniczących partii: Annę Mackiewicz, wiceprezydentkę Bydgoszczy i Sebastiana Wierzbickiego, przewodniczącego SLD w Warszawie. Sebastian Wierzbicki reprezentuję uległą wobec działań Platformy Obywatelskiej frakcję partii - w czasie wyborów samorządowych w Warszawie w listopadzie 2014 roku wezwał do głosowania na prawicowo-konserwatywną kandydatkę PO i obecną prezydent stolicy, Hannę Gronkiewicz Waltz.
 
SLD za fundamenty swojego programu uważa:
 
- przestrzeganiem Konstytucji RP i zasad demokratycznego państwa prawnego;
 
- silną pozycji Polski w Unii Europejskiej;
 
- opowiadamy się za świeckim charakterem państwa;
 
- tolerancją dla różnorodności politycznej, obywatelskiej i kulturowej;
 
- opowiadamy się za równymi szansami w dostępie do edukacji, służby zdrowia, pracy.
 
- nadrzędnością interesu państwowego nad partyjniactwem;
 
- dobrą współpracą ze wszystkim państwami i narodami opartą na partnerstwie, wzajemnym szacunku i wspólnych korzyściach.”
 
Więcej o uchwale na stronie internetowej partii:
 
http://sld.org.pl/aktualnosci/17781-krajowa_konwencja_sld_21052016_r.html

Społeczność

Lenin 666