Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

Wałbrzych: Były radny PO skazany za kupowanie głosów

platforma.jpg

Na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 4 lata oraz grzywnę skazał wałbrzyski sąd za korupcję wyborczą Stefanosa E., byłego radnego miejskiej Platformy Obywatelskiej. Do kupowania głosów doszło w wyborach samorządowych w 2010 r.
 
Sąd uznał Stefanosa E. za organizatora procederu kupowania głosów w wyborach samorządowych. Udowodniono mu sprawstwo kierownicze w tej grupie. Stefanos E. przekazał dwukrotnie 8 i 5 tys. zł, które przeznaczono na kupowanie głosów.  Został skazany na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 4 lata oraz 5 tys. zł grzywny.
 
Za pomoc w procederze Mirosław P. i Agnieszka L. zostali skazani na rok i cztery miesiące więzienia w zawieszeniu na cztery lata, a Karolina A. na rok i dwa miesiące w zawieszeniu na cztery lata. Sąd nadzwyczajnie złagodził karę Robertowi S., który współpracował w czasie śledztwa z prokuraturą -  został skazany na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu i prace społeczne.
 
Karę pół roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata otrzymał Marcin K., który przyznał się do sprzedaży swojego głosu wyborczego.
 
Wyroki nie są prawomocne.

Społeczność

rot front