Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 9 gości.

Rząd zmarnuje 3 miliardy złotych na drobnomieszczańskie iluzje

Morawiecki Mateusz

Prawie 3 mld zł zostanie zmarnowane na rozwój start-upów w Polsce w ramach programu Start in Poland opracowanego przez Ministerstwo Rozwoju wspólnie z Radą ds. Innowacyjności. „Program może być szansą dla setek polskich firm i innowatorów” - stwierdził wicepremier Mateusz Morawiecki.
 
Program Start in Poland został zaprezentowany przez wicepremierów Mateusza Morawieckiego i Jarosława Gowina w trakcie kongresu Impact’16, który w środę rozpoczął się w Krakowie. Będzie to największy tego typu program w Europie Środkowej i Wschodniej.
 
Morawiecki zapowiedział, że program będzie dysponował blisko 3 mld zł ze środków publicznych pochodzących z funduszy europejskich. Drugie tyle mają dać fundusze venture capital z całego świata, inwestujące w obiecujące przedsięwzięcia biznesowe na wczesnym etapie ich rozwoju.
 
 
Wg raportu opublikowanego w 2011 r. przez organizację Startup Genome, spośród ponad 3200 badanych start-upów w sektorach telekomunikacji komórkowej i internetowym 92% zbankrutowało w przeciągu pierwszych 3 lat.

Społeczność

front