Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 17 gości.

Polska: Kapitaliści narzekają, że przez 500+ Polki nie pracują

500+.jpg

Świadczenia z rządowego programu 500+ mają sprawiać, zdaniem części polskich kapitalistów i neoliberalnych ekonomistów, że Polki – zwłaszcza matki kilkorga dzieci – nie chcą podejmować pracy – donosi Dziennik Trybuna. Właściciele pól uprawnych narzekają, że brakuje chętnych do pracy np. przy zbiorach truskawek. Kobiety wolą bowiem zostać w domu i opiekować się dziećmi, niż pracować za podobną sumę, jaką otrzymują od rządu. Kwestia rezygnowania z zatrudnienia przez matki z powodu 500+ najczęściej występuje w biedniejszych regionach, gdzie bezrobocie jest wysokie, a ci, co pracę mają, zatrudnieni są najczęściej na umowach śmieciowych i otrzymują bardzo niskie wynagrodzenia.
 
W regionach bogatszych, np. na Opolszczyźnie, gdzie skala bezrobocia jest mniejsza, a zarobki wyższe, znacznie mniej kobiet rezygnuje z pracy na rzecz opieki nad dziećmi, nawet, jeśli otrzymują od rządu pieniądze. Tam częściej pojawiają się prośby o… obniżenie wynagrodzenia, aby rodzina mogła załapać się na progi dochodowe rządowego programu.
 
Rada dla kapitalistów jest więc prosta: jeśli nie chcecie, żeby Polki rezygnowały z pracy, kiedy otrzymują 500 zł na dziecko, zrezygnujcie z umów śmieciowych, zatrudniajcie na etat i płaćcie więcej, niż dotychczas.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Dobry kułak