Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Związki zawodowe krytycznie o stanowisku rządu wobec prezydenckiego projektu obniżenia wieku emerytalnego

67 mały.jpg

OPZZ i NSZZ Solidarność są rozczarowane stanowiskiem rządu ws. prezydenckiego projektu obniżenia wieku emerytalnego.
 
 
W swoim stanowisku OPZZ  zwraca uwagę, że w projekcie nie uwzględniono dodatkowych warunków przechodzenia na emeryturę, w czym odbiega on „od obietnic wyborczych i oczekiwań setek tysięcy Polaków i Polek, którzy uwierzyli partii rządzącej”. „Prawo i Sprawiedliwość deklarowało obniżenie wieku emerytalnego i umożliwienie przechodzenia na emeryturę ze względu na staż pracy. Dzisiaj widzimy, że kryterium stażu pracy zostało pominięte” - stwierdziło OPZZ.
 
 
Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych oczekuje, że PiS spełni obietnice wyborcze. Chcemy nie tylko przywrócenia wieku emerytalnego, ale też prawa do emerytury po odpowiednim okresie składkowym” – pisze centrala w oświadczeniu. Zwróciła również uwagę na późny termin proponowanego wejścia w życie rozwiązania (1 października 2017 r.).
 
 
Henryk Nakonieczny z NSZZ Solidarności powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że 1 października 2017 r. to „strasznie późny termin” wejścia w życie zmian. „Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wcześniej to zrobić. Uważam, że to zbyt późno i rząd próbuje oddalić ten termin ze względów budżetowych, a nie chce szukać tych pieniędzy w systemie składkowym” - powiedział.
 
 
My dotrzymaliśmy słowa mówiąc w 2012 r., że przywrócimy wiek emerytalny 60/65. Chciałoby się jeszcze, żeby wprowadzono rozwiązanie dla osób legitymujących się długim stażem pracy, bez względu na wiek. No ale widać trzeba będzie o to walczyć dalej” - dodał Nakonieczny.

Społeczność

rot front