Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 15 gości.

USA: Wyciek z Wikileaks - wierchuszka Demokratów chciała propagandowo osłabić Sandersa

Bernie Sanders

W ostatni piątek portal Wikileaks udostępnił treść prawie 20 tysięcy maili wysłanych i y odebranych przez Narodowy Komitet Partii Demokratycznej (DNC) z okresu styczeń 2015 - maj 2016.
Według Wikileaks maile pochodziły od siedmiu kluczowych osób w partii takich jak rzecznbik prasowy partii Luis Miranda (10,770 emails), czy odpowiedzialnych za finanse osób takich jak Jordon Kaplan (3,797 emails) i Scott Comer. Przeciek został udostępniony za pomocą Twittera.
Maile zawierają korespondencję z dziennikarzami na temat bieżących wydarzeń politycznych i ze sponsorami partii przeprowadzoną przed konwencją Demokratów.
Wiele z maili zawierało dyskusję o tym, jak podkopać szansę głównego wewnątrzpartyjnego rywala kandydatki demokratów Hillary Clinton - socjalistycznego senatora ze stanu Vermont, Berniego Sandersa.

W połowie maja zastępca Mirandy, Mark Paustenbach, stwierdził, że zastanawiając się czy nie wykorzystać atmosfery związanej z gorączką po cząstkowych wynikach wyborów do propagandowego osłabienia Sandersa. Miranda odrzucił jednak propozycję.

Społeczność

Lenin 666