Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

Sprawiedliwość wg Ziobry: Prawa bozi i Kapitału ponad prawami człowieka

Ziobro

Minister Ziobro skrytykował wyrok sądu, który ukarał drukarza za dyskryminację osób LGBT.
 
 
We wtorek Sąd Rejonowy w Łodzi wyrokiem nakazowym uznał, że drukarnia, która odmówiła wykonania usługi zleconej przez Fundację LGBT Business Forum, popełniła wykroczenie.  Tym samym jest to pierwszy w Polsce wyrok wydany w sprawie dot. ochrony osób LGBT w dostępie do usług.
 
 
Drukarnia wysłała do fundacji maila, w którym poinformowała, że nie wydrukuje zleconego roll-upa, ponieważ nie chce przyczynić się do „promocji homoseksualizmu”. Zdaniem sądu było to zachowanie sprzeczne z prawem. Postępowanie w tej sprawie wciąż nie jest jeszcze prawomocnie zakończone.
 
 
 
Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w wydanym oświadczeniu skrytykował wyrok: „Sądy są zobowiązane strzec konstytucyjnej wolności sumienia, a nie ją łamać. Mają stać na straży praw i wolności obywateli, w tym także wolności działalności gospodarczej, a nie narzucać im przymus. Żadne ideologiczne racje nie uzasadniają naruszania tych fundamentalnych zasad.” Stwierdził tym samym, że prawa kapitału („wolności działalności gospodarczej” ) i bozia („wolność sumienia”) stoją ponad prawami człowieka (wolność od dyskryminacji i prześladowań oraz wolność słowa).

Społeczność

front