Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 7 gości.

Katolicka obłuda premier Szydło

Beata Szydło - premier Polski od 16.11.2015

Papież Franciszek, który przybył do Polski z okazji Światowych Dni Młodzieży, po raz kolejny zaapelował o pomoc dla ludzi uciekających przed wojną i głodem, czyli o przyjmowanie uchodźców. Chodzi przede wszystkim o osoby z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, uciekające do Europy przed skrajną nędzą, wojnami domowymi (wywołanymi przez zachodni, głównie amerykański imperializm) oraz terrorem Państwa Islamskiego.
 
Arcykatolicka premier Beata Szydło, której rząd odmawia przyjmowania uchodźców, odpowiedziała papieżowi, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. A wiadomo, bliskowschodni przybysze to, zdaniem rodzimej katolickiej prawicy, potencjalni terroryści, toteż pomoc ani miłosierdzie im się nie należą. Premier stwierdziła, że jej rząd, zamiast przyjmować uchodźców, wysyła na Bliski Wschód pomoc humanitarną, której ma być „coraz więcej”.
 
Kolejnym argumentem Beaty Szydło było to, że w Polsce już są uchodźcy, z Ukrainy, w liczbie ok. miliona. To obłuda i kłamstwo. Autentycznych uchodźców wojennych z Ukrainy, głównie rodzin polskiego pochodzenia, jest w Polsce stosunkowo niewiele. Większość przebywających na naszym terytorium Ukraińców to nie uchodźcy, lecz emigranci zarobkowi. Niektórzy przenieśli się tu razem ze swoimi firmami, jakie opuściły Ukrainę po rozpoczęciu się tam wojny domowej, inni świadczą w Polsce niskopłatne, często sezonowe prace. I radzą sobie bez żadnej rządowej pomocy. Służą oni arcykatolickiej pani premier jako wytłumaczenie, dlaczego nie pomaga autentycznym uchodźcom wojennym.

Społeczność

jednolity front