Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 16 gości.

Polska: Byli pracownicy InPost walczą o zaległe wynagrodzenia

CAPITALIST

Firma InPost znana jest z tego, że przed kilku laty wygrała z Pocztą Polską przetarg na dostarczanie pism sądowych. Zwycięstwo zawdzięczała temu, że zaoferowała bardzo niską cenę, jak się okazało, idącą w parze z niską jakością usługi – przesyłki adresaci odbierać musieli np. w warzywniakach. Niestety, nie jest to jedyny problem, jaki InPost narobiło; znacznie poważniejsze kłopoty mają jego i obecni pracownicy – donosi Dziennik Trybuna.
 
Byli oni zatrudniani za pośrednictwem firmy Bezpieczny List, należącą do InPost. BL został jednak sprzedany spółce Tenes One, która poinformowała byłych i obecnych pracowników InPost/Bezpiecznego Listu, że nie powinni spodziewać się zbyt szybkich wypłat… o ile jakiekolwiek otrzymają. Zatrudnieni przez te firmy podejrzewają, że Bezpieczny List został w ostatniej chwili sprzedany właśnie po to, by InPost mógł pozbyć się problemu z zaległymi wynagrodzeniami. Wielu byłych pracowników nie otrzymała też wymówienia, skutkiem czego, chociaż nie pracują, nie mogą zarejestrować się w Urzędach Pracy i szukać nowego zatrudnienia.
 
Co gorsza, pracowali oni w większości na umowach śmieciowych, skutkiem czego nie należeli do związków zawodowych. To zaś skutecznie ogranicza im możliwość walki o swoje wynagrodzenia.

Społeczność

Ernst Thälmann - Sohn seiner Klasse