Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 6 gości.

OPZZ obnaża hipokryzję prawicy wobec rocznicy Porozumień Sierpniowych

OPZZ

Z okazji mijającej rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych Biuro Prasowe OPZZ wydało oświadczenie, w którym potępiło bezpodstawne powoływanie się środowisk rządzących na legendę I Solidarności. „Mnóstwo środowisk walczy o to, kto jest prawowitym dziedzicem pierwszej Solidarności. Czy jednak na pewno panowie Schetyna i Petru albo Kaczyński ze swoimi nacjonalistycznymi przyjaciółmi podpisaliby się pod hasłami protestujących w tamtym czasie robotników?” – pisze OPZZ.
 

Warto pamiętać, że jedno z kluczowych haseł tamtych lat brzmiało: <<Socjalizm tak, wypaczenia nie>>. W tym duchu również były napisane słynne postulaty sierpniowe.” – przypomniała centrala.  
 
OPZZ z niesmakiem obserwuje spory między różnymi frakcjami prawicy, próbującymi zbić kapitał na dziedzictwie Solidarności. Jeżeli faktycznie przywódcy PiS, PO, Kukiz'15 czy Nowoczesnej chcą kontynuować dziedzictwo Solidarności, niech przedstawią propozycje reform, które nawiązywałyby do programu przedstawionego przez robotników w sierpniu 1980 roku” – kończy swoje oświadczenie BP OPZZ.  

Społeczność

Lenin001