Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 15 gości.

Musztarda po obiedzie. Wincenty Elsner krytykuje Magdalenę Ogórek i Barbarę Nowacką po fakcie

Wincenty Elsner

Portal trybuna.eu zamieścił dziś wypowiedź wiceprzewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Wincentego Elsnera, w którym krytykuje on politykę byłego kierownictwa partii polegającą na lansowaniu niezwiązanych z Sojuszem Magdaleny Ogórek i Barbary Nowackiej. Efektem promowania Ogórek i Nowackiej była katastrofalna porażka w wyborach prezydenckich 2015 roku i totalna eliminacja lewicy z polskiego parlamentu jesienią ub.r.
 
Jak przyznał Elsner:
"Nie brałem udziału w castingu, który doprowadził do JEJ kandydowania w wyborach prezydenckich. Ale wielokrotnie przyszło mi przed kamerami bronić TEJ kandydatury. Bo taka jest logika partii. Na szczęście dzisiaj już nie muszę ani bronić, ani krytykować JEJ wywiadu w telewizji publicznej. W którym wyżywa się na wszystkim, co się rusza na lewo od PiS-u. Magdalena Ogórek. To głównie dla NIEJ powstał twór ochrzczony mianem Zjednoczonej Lewicy (...) najwięcej – ze współprzewodniczącej Jakiegoś Ruchu stała się niemalże ikoną lewicy. Ale daremnie oczekiwać od NIEJ dobrego słowa pod adresem tych, którzy wywindowali JĄ tak wysoko. Barbara Nowacka"
Konkluduje:

Przysłowie mówi: do trzech razy sztuka. Ograniczmy je do dwóch. Jeśli chcemy wrócić do Sejmu, do politycznej ekstraklasy – uwierzmy w siebie, w SLD (...)
 
Całość wypowiedzi Elsnera: http://trybuna.eu/wiceszef-sld-atakuje-nowacka-i-apeluje-zadnych-nowych-...

Nasuwa się tylko pytanie, gdzie był Elsner wiosną zeszłego roku, kiedy najważniejsza partia szła na dno w sondażach niczym Titanic. Gdzie był, kiedy lansowano sklecony na upokarzających dla SLD warunkach Zlew?

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Ernst Thälmann - Sohn seiner Klasse