Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 19 gości.

Senat przestraszył się kobiet. Odstąpiono od prac nad senackim projektem ustawy o aborcji

strajk kobiet.jpg

Odstąpiliśmy od prac nad senackim projektem dotyczącym przerywania ciąży; stwierdziliśmy, że musimy poczekać, jakie będą wyniki prac sejmowych w sprawie przepisów aborcyjnych” - poinformował w środę marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
 
 
W Senacie rozmawialiśmy na temat tej ustawy. Pojawił się pomysł, propozycja, żeby Senat był autorem pewnego kompromisu, kompromisu również politycznego. Chcieliśmy zwrócić się do senatorów, również opozycji, i mieć wspólny, taki ponadpolityczny projekt i program ustawy, ale stwierdziliśmy - jestem przekonany, że słusznie - że musimy poczekać, jakie będą wyniki prac nad tą ustawą w Sejmie. W związku z tym wstrzymaliśmy się od projektu senackiego” - powiedział Karczewski na konferencji prasowej.
 
 
Marszałek Senatu zastrzegł, że jeśli pojawi się taka potrzeba, to będzie chciał, żeby „propozycja Senatu nie była propozycją jednej partii, tylko propozycją ponadpolityczną, ponadpartyjną”. „Czy to nam się uda, czy nie, i czy to będzie potrzebne, to ja w tej chwili nie wiem” - dodał.
 

Społeczność

Towarzysz Lenin oczyszcza ziemię ze śmieci