Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 17 gości.

Macierewicz psem łańcuchowym imperializmu USA. Airbus domaga się odszkodowań za zerwanie negocjacji w sprawie śmigłowcow Caracal!

Antoni Macierewicz - pachołek imperializmu USA

Europejskie konsorcjum lotnicze Airbus, znane m.in. z produkcji największych na świecie samolotów pasażerskich A380 będzie się domagać odszkodowania ze zerwanie przez rząd polski negocjacji w sprawie zakupu 50 śmigłowców wielozadaniowych Caracal.
Jak stwierdził Tom Enders, dyrektor generalny Airbusa.
 
"Będziemy starać się o odszkodowanie",  "Nigdy nie zostaliśmy tak potraktowani przez rząd klienta, jak zostaliśmy potraktowani przez ten rząd" "Airbus naprawdę chciał inwestować w Polsce i chcieliśmy przyczynić się do stworzenia konkurencyjnego przemysłu lotniczego i kosmicznego w tym kraju. Jednak rząd polski zatrzasnął nam drzwi przed nosem. Bierzemy to pod uwagę".
 
 W poniedziałek szef MONu, Antoni Macierewicz stwierdził że polski rząd zamówi śmigłowce Black Hawk, mające zostać wyprodukowane w zakładach w podkarpackim Mielcu, należących do amerykańskiego koncernu Lockheed Martin.
 Województwo podkarpackie to region o tradycyjnie największym poparciu dla Prawa i Sprawiedliści. W ostatnich wyborach PiS zdobył tam aż 55% głosów
 
Przetarg na śmigłowce trwał od 2012 roku. Jedynym modelem który spełnił wymogi formalne był Caracal H225M.

Społeczność

BLOOD