Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 14 gości.

Niemcy: Związkowcy odwołali strajk w Lufthansie

Strajk

Związek zawodowy personelu pokładowego UFO w należących do Lufthansy tanich liniach lotniczych Eurowings w poniedziałek odwołał dwa 24-godzinne strajki zapowiedziane na ten dzień.
 
Negocjacje związkowców z kierownictwem spółki załamały się w nocy z niedzieli na poniedziałek, ponieważ strony nie zdołały się porozumieć co do zakresu rozmów.
 
Mimo to w liście skierowanym do zarządu taniego przewoźnika UFO poinformowało, że dwa jednodniowe strajki, które zapowiedziało w ub. tygodniu bez wskazania konkretnych dat, jednak się nie odbędą. Związkowcy zaproponowali natomiast włączenie do negocjacji mediatora Matthiasa Platzeka - byłego premiera Brandenburgii, który w lipcu pomógł zakończyć trzyletni spór zbiorowy między UFO a Lufthansą.
 
UFO w Eurowings domaga się podwyżki uposażeń, gwarancji zatrudnienia, warunków pracy i emerytur, a w drugich tanich liniach lotniczych Lufthansy, Germanwings - czasu pracy.
 
W zeszły czwartek 24-godzinny strajk stewardes i stewardów zrzeszonych w UFO sparaliżował działalność Eurowings i Germanwings (odwołano 393 z zaplanowanych na ten dzień 551 lotów).

Społeczność

Lenin 666