Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 16 gości.

Oświadczenie Polskiej Partii Pracy w sprawie ataku na Flotyllę Wolności

bojkot.gif

Armia izraelska na wodach międzynarodowych zaatakowała statek Flotylli Wolności. Wśród siedmiuset osób, które płynęły do oblężonej Gazy, są zabici i ranni.

Celem Flotylli Wolności jest dostarczenie ludności Strefy Gazy pomocy humanitarnej. Nieludzka i bezprawna blokada tej strefy trwa od trzech lat. Jest rzadkim w dziejach aktem barbarzyństwa dławiącym półtoramilionową społeczność.

Choć wiadomo, kto kogo napadł i kto do kogo strzelał, władze izraelskie bezczelnie twierdzą, że to uczestnicy Flotylli Wolności napadli na żołnierzy izraelskich.

Zbrodnia ta wymaga bezwzględnego potępienia, a nie wezwań do „zbadania sprawy”, jak to czynią Unia Europejska i inne czynniki występujące pod szyldem społeczności międzynarodowej, których polityka polega na systematycznym maskowaniu podobnych zbrodni władz izraelskich.

Polska Partia Pracy domaga się od rządu polskiego i Unii Europejskiej jednoznacznego i bezwzględnego potępienia izraelskiego ataku na Flotyllę Wolności oraz zastosowania wobec Izraela ostrych sankcji.

Dariusz Zalega

sekretariat ds. międzynarodowych Polskiej Partii Pracy

Społeczność

USRR