Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 10 gości.

Więzienie polityczne PiS - protest 21.11.2016 - Uwolnić Mateusza Piskorskiego !

Więzienie polityczne PiS - protest 21.11.2016 - Uwolnić Mateusza Piskorskiego !

W poniedziałek 21.11. pod aresztem śledczym przy ul Rakowieckiej na warszawskim Mokotowie partia "Zmiana" zorganizowała protest pikietę w obronie przewodniczącego partii Mateusza Piskorskiego, który od pół roku jest więziony bez wyroku.
 
 
W tym więzieniu siedzi bez żadnych dowodów nasz przewodniczący, Mateusz Piskorski -  stwierdza wiceprzewodniczący Zmiany, Jarosław Augustyniak. Piskorski siedzi za myślozbrodnię, o której mówił Orwell w 1984. Przyszliśmy się tu upomnieć o niego.

FILM Z PIKIETY:

See video


 
 
Wszystkich nas nie zamkniecie, a ta władza też przeminie i wtedy wy możecie być sądzeni, a w tym miejscu, z którego chcieliście uczynić muzeum a w którym zrobiliście więzienie, pan panie Kaczyński znajdzie swoje miejsce i będzie tu siedział choćby sam jak Rudolf Hess w Spandau.
 
 
Jak mówi sekretarz "Zmiany" Tomasz Jankowski - Spotykamy się w miejscu gdzie od pół roku przebywa człowiek za poglągy polityczne. Dzisiaj z kolegą Augustyniakiem byliśmy wsądzie oglądać akta w sprawie trwającej od prawie 2 lat rejestracji partii "Zmiana" i znaleźliśmy tam bardzo ciekawe pismo prokuratury sprzed 2 tygodni.
 
 
Sąd uznał, że używanie przez "Zmianę" biało-czerwonych barw jest nieprzestrzeganiem konstytucji i ochrony barw narodowych. 
 
 
 
Dziś tym kluczem dla którego jesteśmy, jest los Mateusza Piskorskiego. Mateusza Piskorskiego, który od lat głosi swoje koncepcje polityczne, z którymi rządzący mogą się zgadzać lub nie, ale nie jest to i mam nadzieje, że nigdy nie będzie podstawą do pozbawiania kogokolwiek wolności. Pół roku nie wystarczyło, żeby stworzyć przeciwko Mateuszowi jakikolwiek akt oskarżenia. Pół roku nie wystarczyło nawet, żeby oddać nam dokumenty członków partii - kontynuował Jankowski.
 
Jak stwierdza Jankowski, najbardziej paradoksalny jest jednak fakt, że Mateusza Piskorskiego przetrzymują ci sami ludzie, którzy bez przerwy powołują się na mit "Solidarności".
 
Mateusz Piskorski został w dniu 20 maja br. aresztowany pod zarzutem "szpiegostwa", mimo braku jakichkolwiek dowodów. Jest zwolennikiem politycznego zbliżenia Polski z Rosją i integracji politycznej w obszarze "od Lizbony po Władywostok". Piskorski ma 39 lat i w  przeszłości Piskorski był posłem Samoobrony (lata 2005-2007). Blisko współpracował z tragicznie zmarłym w 2011 wicepremierem Andrzejem Lepperem, planował napisać książkę poświęconą kontrowersjom wobec śmierci tego polityka. Poza "Samoobroną" Piskorski działał w PSL, Polskiej Partii Pracy, kandydując do parlamentu z okręgu warszawskiego w wyborach parlamentarnych. Współpracował także z Piotrem Ikonowiczem i prorosyjskimi działaczami ruchu narodowego.
 

Społeczność

1917 rev