Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Alan Woods i Jorge Martin: Wiadomość w imieniu IMT do Towarzyszy i przyjaciół na Kubie

thumb_Fidel_and_Che_-_Public_Domain.jpg

Alan Woods i Jorge Martin: Wiadomość w imieniu IMT do przyjaciół i towarzyszy na Kubie
 
W imieniu Międzynarodowej Tendencji Marksistowskiej (IMT) wysyłamy nasze najszczersze wyrazy współczucia i kondolencje ludowi Kuby z okazji śmierci Fidela Castro, niezwyciężonego bojownika rewolucji, który razem z Che Guevarą poprowadził walkę ludu Kuby przeciwko jankeskimu imperalizmowi i przekształcił walkę narodowowyzwoleńczą w walkę rewolucyjną przeciwko kapitalizmowi.
 
Rewolucja Kubańska stała się wskazówką dla uciskanych mas daleko poza brzegami Kuby. Udowodniła w praktyce wyższość znacjonalizowanej planowej gospodarki, osiągnając wielkie sukcesy w edukacji, kulturze i ochronie zdrowia, pomimo ogromnej presji, wywieranej początkowo za pomocą interwencji wojskowej, a później przez ciągły terroryzm i kryminalną, nieludzką blokadę.
 
Przez cały ten czas postać Fidela Castro odegrała żywotną rolę w odpieraniu wszelkich prób wepchnięcia Kuby w kapitalistyczne bagno. Jego odejście jest wielką stratą dla tych, którzy kontynuują obronę osiągnięć Rewolucji i sprzeciwiają się impreialistycznym planom restauracji kapitalizmu na Kubie i uczynieniu z Kubańczyków niewolników.
 
Imperialiści chcieliby wykorzystać śmierć Fidela Castro, żeby odnowić swoją ofensywę. Zdradzieckie kontrrewolucyjne robaki - „gusanos” tańczą na ulicach Miami. Reakcyjny bandyta Trump pluje jadem na Rewolucją Kubańską. Sępy znowu krążą nad ludem Kuby. To zagrożenie jednak tylko wzmocni determinację obrońców Rewolucji.
 
W tej bitwie pomiędzy siłami rewolucji i siłami kontrrewolucji, proletariaccy interncjonaliści świata, którzy walczą o socjalizm pod nieskalanym sztandarem Marksa, Engelsa, Lenina i Trockiego stoją ramię w ramię z ludem Kuby.
 
Kubańscy Towarzysze! Fidel Castro nie żyje, Rewolucja kubańska jednak żyje i walczy. Międzynarodowa Tendencja Marksistowska będzie wszelkimi środkami wspierać walkę przeciwko imperializmowi i restauracji kapitalizmu. Dziś lud Kuby jest w głębokiej żałobie. Jutro jednak walka musi trwać nadal.
 
Niech naszymi hasłami będą:
 

  • Bezwarunkowa obrona Rewolucji Kubańskiej !
  • Precz z imperializmem i kapitalizmem !
  • Niech żyje socjalizm !
  • Hasta la victoria siempre !
  • Proletariusze wszystkich krajów łączcie się !

 
Alan Woods i Jorge Martin, w imieniu Międzynarodowego Sekretariatu IMT

Londyn, 30 listopada 2016

Fidel Castro - Quilapayun

See video

Społeczność

front