Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 18 gości.

Marsze z okazji rocznicy Stanu Wojennego, lewica nie organizuje demonstracji

Marsz PiS w Warszawie 13 grudnia 2015

Tradycyjnie już od kilku lat dzień 13 grudnia jest dniem dużych jak na Polskę demonstracji politycznych. Dzisiaj w Warszawie ma odbyć się kilka manifestacji. Antyrządowy marsz centrowo-liberalnego KODu rozpocząć ma się o godzinie 16.30 na rondzie de Gaulle'a i przejść ma w kierunku siedziby PiS na ulicy Nowogrodzkiej. Pod Sejmem o godzinie 10 ma rozpocząć się demonstracja przeciwników ustawy deubekizacyjnej, a o 18 - demonstracja PiS-u. Polska tzw. "lewica" nie była w stanie sformować własnego pochodu w ten dzień.
 


Włodzimierz Czarzasty, lider SLD tym razem odciał się od KOD-u, argumentując to mocno antykomunistycznym charakterem ruchu "Nie słyszałem, aby KOD-erzy ujęli się za funkcjonariuszami, którzy bronili naszego kraju, gasili pożary, czy też zwalczali przestępczość po 1989 r., a których jedynym przewinieniem jest początek służby przed zmianą ustroju. Obcięcie emerytur mundurowych, jeżeli stanie się faktem, będzie elementarnym przykładem dzielenia Polek i Polaków na lepszych i gorszych". Udział zadeklarowała za to liderka socjalliberalnego Twojego Ruchu, Barbara Nowacka.
 
Inaczej niż w przypadku 11 listopada, kiedy to został zorganizowany marsz pt. "Za wolność waszą i naszą" w którym przeszło kilka tysięcy osób, tym razem lewica nie organizuje demonstracji.

Społeczność

SIERP i MŁOT