Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 21 gości.

Zimnowojenny zbrodniarz wojenny doradcą Donalda Trumpa

Henry Kissinger - zbrodniarz wojenny

Jak donosi niemiecki dziennik "Bild", Henry Kissinger, 93-letni były szef dyplomacji z czasów prezydentury Richarda Nixona, ma otrzymać stanowisko specjalneog doradcy głowy państwa w momencie objęcia fotela prezydenta USA przez Donalda Trumpa.
 
 
Henry Kissinger to znany zwolennik cynicznej realpolitik. W latach 1973-77, kiedy pełnił swoją pozycję ministra spraw zagranicznych, USA pomogły zorganizować zbrodniczy pucz wojskowy który wyniósł do władzy w Chile faszystowskiego generała Augusto Pinocheta.Za czasów Kissingera wojska amerykańskie zbombardowały Kambodżę, co pogłębiło chaos w kraju i wyniosło do władzy późniejszego sojusznika Ameryki, Pol Pota.
 
 
Jednocześnie Kissinger doprowadził do podziałów w bloku krajów demokracji ludowej przyczyniając się do nawiązania relacji dyplomatycznych Nixona z Mao Tse-Tungiem przeciwko ZSRR, Wietnamowi i europejskim państwom socjalistycznym.
Obecnie Kissinger oficjalnie zapowiada uznanie rosyjskości Krymu i wycofanie się Ameryki z zainteresowania Ukrainą i krajami Kaukazu.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Pokój i ziemia