Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 9 gości.

Sanders krytykuje rasizm Trumpa. Rasista Trump szantażuje prezydenta Meksyku. Nieto odwołuje wizytę w Waszyngtonie.

Donald Trump i Enrique Nieto

Zeszłoroczny wewnątrzpartyjny konkurent Hillary Clinton, amerykański socjalistyczny senator Bernie Sanders skrytykował ostatnio rasistowską antyimigrancką politykę Donalda Trumpa. Jak podaje portal trybuna.eu, powołując sie na wpis Sandersa na facebooku, Sanders w przeciwieństwie do etnicznego Bawarczyka Trumpa nie wstydzi się swoich europejskich korzeni i podkreśla swoje polskie pochodzenie.
 
 
Mój ojciec pochodził z Polski. Jeśli nie jesteś rdzennym Amerykaninem, Twoja rodzina na przestrzeni ostatnich 400 lat także przybyła z innej części świata. Tak. Jesteśmy narodem imigrantów i powinniśmy być z tego dumni. Nasza różnorodność jest naszą największą siłą. Prezydent Trump wielokrotnie używał dzielącego, bigoteryjnego i ksenofobicznego języka, aby mówić o Latynosach i innych grupach. Nie potrzebujemy muru i druta kolczastego. Potrzebujemy reformy polityki imigracyjnej, która wyrwie z cienia 11 mln ludzi żyjących w Stanach bez udokumentowania i ustawi uch na ścieżce ku obywatelstwu. Potrzebujemy polityki, która będzie łączyć rodziny, a nie je dzielić. 

Z kolei prezydent Trump dał niedawno popis dla swojego rasizmu.
 
Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Enrique Pena Nieto, prezydent Meksyku odwołał zaplanowaną na wtorek 31 stycznia podróż do Waszyngtonu. Spotkanie zostało odwołane w kontekście skandalicznego wpisu Trumpa na Twitterze, w którym w arogancki sposób miliarder wyraził dominację USA na kontynencie.
 
Jak stwiedził nowozaprzysiężony amerykański prezydent: USA mają 60 mld dol. deficytu (handlowego) z Meksykiem. Był to jednostronny interes od samego początku NAFTA, ze stratą kolosalnych liczb (...) miejsc pracy i firm. Jeśli Meksyk nie chce zapłacić za mur, który jest bardzo potrzebny, to lepiej odwołać zaplanowane spotkanie".
 

Społeczność

che rebel