Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 9 gości.

Polska: Rząd chce zatrzymać imigrantów na granicy

imigranci.jpeg

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało projekt ustawy o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium Polski – donosi Dziennik Trybuna. Nowe prawo opierać się ma na uszczelnieniu granic poprzez wprowadzenie tzw. trybu granicznego. Będą w nim rozpatrywane wnioski azylowe składane przez migrantów po przekroczeniu polskiej granicy, przy czym procedura ta objąć ma osoby, które przykładowo nie mają dokumentów lub podały inne przyczyny, dla których składają wniosek, niż obawa przed prześladowaniem rasowym bądź religijnym. Do czasu rozpatrzenia sprawy, które ma trwać maksymalnie 28 dni, wnioskodawca przebywał będzie w areszcie dla cudzoziemców lub strzeżonym ośrodku. Jeżeli w ciągu tych czterech tygodni, przeznaczonych na ustalenie statusy przybysza, decyzja nie zostanie pojęta, imigrant i tak będzie miał pozwolenie na wjazd na terytorium Polski.
 
Nowa ustawa, jak twierdzą przedstawicie MSWiA, ma na celu zapewnić większe bezpieczeństwo Polakom poprzez uniemożliwienie dostania się do naszego kraju terrorystów. Kolejnym z rządowych założeń jest zniechęcenie handlarzy ludźmi do wykorzystywania szlaków przerzutowych przez Polskę. Sami zaś imigranci mają, za sprawą przygotowanych przez ministerstwo Mariusza Błaszczaka przepisów, przestać traktować naszego państwa jako kraju tranzytowego na Zachód.
 
Warto tu zauważyć swoiste naśladownictwo działań podejmowanych przez USA, które chcą wybudować mur na granicy z Meksykiem, aby powstrzymać napływ imigrantów na swoje terytorium. Polska również buduje mur, tyle że nie z cegieł, ale z ustaw.

Społeczność

Lenin 666