Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 18 gości.

Polska: Referendum strajkowe w PPL

Strajk

Jak poinformował w środę przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Lotnictwa Cywilnego Marek Żuk, 13 lutego rozpocznie się referendum strajkowe w Przedsiębiorstwie Państwowym "Porty Lotnicze" (PPL). Związkowcy chcą gwarancji płac i ich wzrostu o 8%.
 
 
Ruszamy z referendum 13 lutego. Ma ono potrwać cztery tygodnie. W referendum są dwa pytania. Pierwsze dotyczy podwyższenia wynagrodzenia pracowników PPL w wysokości o 8 proc. począwszy od 1 stycznia 2017 roku. Dotyczy to pensji zasadniczej. Drugie pytanie - znacznie dla nas ważniejsze - dotyczy utrzymania poziomu wynagrodzeń pracowników tzw. gwarancja płac na poziomie do 2022 roku . To są nasze żądania w sporze zbiorowym, jaki prowadzimy od ubiegłego roku z pracodawcą i stąd nasze pytania w referendum” - powiedział Żuk.
 
 
Pod referendum podpisały się trzy największe związki zawodowe działające w PPL:. Związek Zawodowy Pracowników Lotnictwa Cywilnego, NSZZ "Solidarność 80", Związek Zawodowy Pracowników Portu Lotniczego Warszawa Okęcie.
 
 
Jest siedem związków zawodowych działających w PPL, w tym pięć związków stosunkowo licznych, a w nich nasze trzy związki są czołowe, jeśli chodzi o liczbę osób. W sumie około połowa załogi należy do związków” - wyjaśnił Żuk.
Aby referendum było ważne, musi wziąć w nim udział ponad połowa pracowników, i ponad połowa ludzi musi się opowiedzieć za strajkiem, aby móc go przeprowadzić. Referendum będzie trwało do 10 marca.
 

Społeczność

che rebel