Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 20 gości.

Polska: Prokuratura Generalna tropi małżeństwa jednopłciowe

Ziobro

Polska wykonała właśnie kolejny krok, by stać się państwem faszystowskim. Prokuratura Generalna rozesłała do prokuratur rejonowych instrukcję nakazującą zastopowanie wszelkich prób rejestracji w Polsce małżeństw homoseksualnych – donosi portal Strajk.eu. Chodzi o związki małżeńskie legalnie zawarte w innych, mniej homofobicznych państwach. Para gejów lub lesbijek, która zawarłaby takie małżeństwo i wystąpiła w Polsce o potwierdzenie zmiany stanu cywilnego współmałżonków, musi zostać przez Urząd Stanu Cywilnego odprawiona z kwitkiem, i nad tym właśnie czuwać ma prokuratura. Owszem, w naszym kraju można się legalnie posługiwać zagranicznym aktem małżeństwa, lecz wpisanie go do polskiego rejestru stanu cywilnego (transkrypcja) naprawdę ułatwia życie.
 
Prokuratorzy mają również przyglądać się wyciąganiu z USC zaświadczeń o stanie cywilnym przez obywateli oraz obywatelki. Dokumenty takie potrzebne są właśnie do zawarcia małżeństwa, w tym za granicą. Każdy więc, kto zechce potwierdzić urzędowo, że jest kawalerem lub panną, będzie przez prokuraturę sprawdzany jako osoba podejrzana o bycie gejem lub lesbijką, chcącym bądź chcącą wyjść za mąż lub ożenić się w państwie, gdzie śluby homoseksualne są legalne.
 
Oficjalnie instrukcja ma na celu jedynie dbałość o praworządność – polskie prawo nie uznaje małżeństw jednopłciowych. Jednak w tym samym dokumencie mowa jest o tym, że tego typu związki „mogą zagrozić małżeństwom heteroseksualnym”. Nie wiadomo, w czym to zagrożenie miałoby się przejawiać, niemniej istnieje niebezpieczeństwo, że władze chcą stworzyć rejestr homoseksualistów, który mógłby być przydatny na przykład do zastraszania i represjonowania osób niepasujących do katolickiego modelu rodziny oraz niespełniających ideologicznych, prawicowych kryteriów „prawdziwego Polaka”.

Społeczność

marks