Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 32 gości.

Polska: Skrajna prawica na Jasnej Górze, a Kościół się cieszy

Kościół katolicki

Marsze z pochodniami, okrzyki „Nadchodzą nacjonaliści!”, skrajnie prawicowa symbolika i gloryfikacja Romana Dmowskiego. Tak właśnie zachowywali się nacjonaliści podczas niedawnej czwartej Pielgrzymki Młodzieży Narodowej na Jasną Górę – informuje Dziennik Trybuna. Głównym organizatorem owego wydarzenia polityczno-religijnego była Młodzież Wszechpolska, ale wstęp był wolny dla wszystkich brunatnych, toteż przez Częstochowę przemaszerowali także działacze Obozu Narodowo-Radykalnego, Ruchu Narodowego tudzież Zjednoczonego Frontu Narodowego.
 
Młodzi nacjonaliści zostali gorąco powitani przez katolicki kler. Specjalne kazanie na ich cześć wygłosił biskup Kazimierz Górny. Porównał on członków skrajnie prawicowych ugrupowań do… Szarych Szeregów z czasów II wojny światowej (sic!), jak też do młodych ludzi zaangażowanych niegdyś w ruch „Solidarności”. Opowiadał również o szczególnej opiece Maryi nad Polską, nawoływał do wdzięczności za 500 Plus i wspominał o świętości niedzieli, czyli promował zakaz handlu w ten dzień. Ostrzegał przez „ideologią gender”, która ma być „grzechem wobec Stwórcy” oraz apelował o ochronę „życia od poczęcia”.
 
Z kolei przeor klasztoru powiedział do nacjonalistów: Od was zależy przyszłość tej ojczyzny, bo przecież wy za ileś lat przejmiecie wiele funkcji w ojczyźnie!
 
Jak widać, duchowieństwu brunatna władza bardzo by się podobała. Żadna nowość…

Społeczność

LENIN