Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 15 gości.

USA/Syria/Irak: Rośnie liczba cywilnych ofiar nalotów USA

Donald Trump

Pozarządowa organizacja Airwars monitorująca międzynarodowe naloty na Irak i Syrię opublikowała dane, z których wynika, że naloty przeprowadzane przez Donalda Trumpa są niosą ze sobą znacznie więcej ofiar cywilnych niż te przeprowadzone przez Baracka Obamę.
 
 
Wg Airwars od sierpnia 2014 roku, kiedy rozpoczęto naloty przeciw Państwu Islamskiemu, do grudnia zeszłego roku USA przeprowadziło 17 059 nalotów (w tym 7770 w zeszłym roku), w których – wg danych Airwars – zginęło co najmniej 4079 cywilów (w tym 2335 w zeszłym roku).
 
 
W I kwartale tego roku przeprowadzono 2290 nalotów, w których zginęło co najmniej 2823 cywilów (więcej niż w ciągu całego zeszłego roku). Szczególnie krwawy był marzec – 702 naloty i 1754 cywilne ofiary śmiertelne (więcej niż w ciągu całego roku 2015 – 1466 ofiar cywilnych).
 
 
Dane sugerują, że naloty ulegają eskalacji, a amerykańska administracja w jeszcze mniejszym stopniu przejmuje się ofiarami cywilnymi.
 
 
Airwars to brytyjska organizacja non-profit, która zajmuje się badaniem skutków międzynarodowych bombardowań w Iraku, Libii i Syrii. Szczególne znaczenie przykłada ona do oceny liczby ofiar cywilnych w oparciu o dane wojskowe porównywane z doniesieniami obserwatorów na miejscu.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

future2