Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 35 gości.

USA: Donald Trump przeprasza się z Paktem Północnoatlantyckim

Donald Trump

Podczas swej kampanii wyborczej Donald Trump, obecny prezydent USA, bardzo krytycznie wypowiadał się o Pakcie Północnoatlantyckim (NATO), nazywając go m. in. niepotrzebnym i przestarzałym. Jednakże podczas środowej konferencji prasowej z Sekretarzem Generalnym NATO, Jensem Stoltenbergiem, radykalnie zmienił zdanie – donosi Polska Agencja Prasowa. Na weryfikację prezydenckich poglądów wpłynąć miało to, że NATO zwiększyło swą rolę w walce ze światowym terroryzmem. Trump wyraził również nadzieję, że siły wojskowe państw należących do Paktu pomogą w wojnie z Państwem Islamskim oraz z afgańskimi talibami.
 
Wyraził z kolei zaniepokojenie złymi stosunkami amerykańsko-rosyjskimi oraz nadzieję, że się one poprawią, przy czym zastrzegł, że „może być całkiem odwrotnie”. Stosunki z prezydentem Rosji przeciwstawił Trump bardzo dobrym, jego zdaniem, relacjom z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem.
 
Za to Jens Stoltenberg podkreślił zwiększenie obecności wojsk NATO w Europie Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce. Nie dodał, że militaryzacja regionu jest prowokacją wymierzoną w rosyjskiego niedźwiedzia oraz służy wyłącznie interesom zachodnich koncernów zbrojeniowych i firm zaopatrujących armię.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

LENIN