Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 18 gości.

Polska: Strajk włoski i akcja informacyjna w sklepach wielkopowierzchniowych

Solidarność

We wtorek "z powodu niskich wynagrodzeń oraz fatalnych warunków pracy" protestują pracownicy kilku tysięcy sklepów z całej Polski.

Jedna z sieci, w których pracownicy prowadzili akcję, już zaproponowała podwyżkę, rozmowy będą więc prowadzone" - poinformował PAP Alfred Bujara, szef handlowej Solidarności. „Jestem zadowolony z akcji. Będziemy informować o trudnej sytuacji pracowników handlu do skutku, czyli do momentu, aż wszystkie firmy zdecydują się usiąść z nami do rozmów. Dlatego też już dziś planujemy kolejną akcję, ale będzie ona przebiegała inaczej. O szczegółach poinformujemy wkrótce” - zapowiedział.

Wtorkowa akcja polega na przesadnie skrupulatnym i dokładnym wykonywaniu powierzonych obowiązków przez pracowników i przestrzeganiu obowiązujących w danym sklepie procedur.

Pracownicy przykleili również do ubrań specjalne naklejki - „Pan da: lepsze warunki pracy, wyższe wynagrodzenie”. Przed marketem rozdawano ulotki, w których opisano powody protestu. Wskazano, że interesy pracowników i konsumentów są zbieżne - sieci handlowe w zachodnich krajach UE zatrudniają dwa razy więcej pracowników, co oznacza lepszą obsługę klientów i krótsze kolejki do kas.

Związkowcy zakładali, że akcja obejmie minimum 300 miejsc. Dokładne dane Solidarność opublikuje w przyszłym tygodniu.

Społeczność

dzierżyński