Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

Partia Morawieckiego ujawnia swój drobnomieszczańsko-demagogiczny program

Morawiecki Kornel

We wtorek w Kielcach Kornel Morawiecki ujawnił założenia programowe tworzonego przez siebie ugrupowania Wolni i Solidarni.

Morawiecki zapowiada, że WiS „zapoczątkuje przebudowę ustrojową w Polsce”. Wizja światopoglądowa ugrupowania zawiera się w demagogicznej formule „Nie kapitalizm, ani socjalizm, lecz solidaryzm”.

Jak dotąd WiS ujawnił dwa postulaty społeczno-ekonomiczne. Pierwszy to „równe” emerytury w wysokości dzisiejszego średniego świadczenia (2,1-2,3 tys. PLN), jednocześnie jednak uzależnione byłyby od stażu pracy. „Równe dla każdego, kto przepracował 30 lat, niezależnie od tego ile zarabiał. Ich wysokość - to dzisiejsza średnia emerytura, czyli 2 200 - 2 300 zł” - zapowiedział Morawiecki.

Drugi postulat to propozycja zastąpienia podatku CIT przez regresywny podatek obrotowy, który przerzuciłby ciężar fiskalny z kapitalistów na konsumentów. Jednocześnie podatek obrotowy jest znacznie korzystniejszy dla wielkich wertykalnie zintegrowanych koncernów, niż dla małych i średnich kapitalistów.

Poza tym WiS postuluje wybieralność sędziów, ustanowienie ław przysięgłych oraz wprowadzenie konstytucji, która „ujmowałaby nowy sposób aktywności ludzkiej, który nas czeka w XXI i następnych wiekach. Aktywność, która schodzi z tylko materialnego poziomu. Czyli tworzenia tego dobrobytu polegającego na produkcji rzeczy i usług, na tworzenie nowych wartości w świecie intelektualnym, w świecie przestrzeni mentalnej, pociągających za sobą większą wiedzę. Taka konstytucja się nam marzy”.

Społeczność

Sierp i młot