Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 14 gości.

KRLD: Test pocisku balistycznego średniego zasięgu zakończony sukcesem

Kim Dzong Un - pretedent do "tronu" KRLD

Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna wystrzeliła w niedzielę pocisk balistyczny średniego zasięgu, który przeleciał ok. 500 km i spadł do Morza Japońskiego.

Południowokoreański sztab generalny podał, że pocisk został wystrzelony w kierunku wschodnim z powiatu Pukch'ang, w prowincji P'yongan Południowy. To z tego obszaru w kwietniu
Korea Północna dokonała innej próby rakietowej.

W ub. niedzielę KRLD skutecznie przetestowała nowy pocisk balistyczny średniego zasięgu Hwasong-12, który byłby zdolny przenosić ładunki jądrowe. Eksperci uznali tę próbę za oznakę postępu w programie rakietowym Korei Północnej. Rakieta miała bezprecedensowy zasięg i leciała wyżej, niż jakikolwiek pocisk przetestowany w przeszłości przez koreańskie zdeformowane państwo robotnicze. Pocisk pokonał ok. 800 km, po czym wpadł do Morza Japońskiego.

Była to 10. próba rakietowa Korei Północnej od początku tego roku. W 2016 roku Pjongjang przeprowadził ich kilkanaście, a także dokonał dwóch prób jądrowych. KRLD zapowiada też budowę międzykontynentalnej rakiety balistycznej (ICBM), która byłaby zdolna dosięgnąć terytorium USA i przenosić głowicę nuklearną.

Społeczność

Dobry kułak