Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 6 gości.

Dymisje w związku z mordem policyjnym we Wrocławiu

Policja

Komendant dolnośląskiej policji, jego zastępca ds. prewencji i komendant miejski zostali odwołani ze stanowisk przez MSWiA w związku ze śmiercią Igora Stachowiaka. Powodem jest „utrata zaufania i niedopełnienie obowiązków”. Odwołana została także osoba, która była komendantem miejskim we Wrocławiu rok temu. O dymisje wniósł Komendant Główny Policji.

Rzecznik KGP mł. insp. Michał Ciarka, który poinformował o dymisjach na konferencji prasowej, utrzymywał, że „już rok temu oficerowie Biura Spraw Wewnętrznych i Biura Kontroli przekazali całość materiałów do prokuratury”. „Nic nie było tutaj tuszowane, nie było nic ukrywane” – dodał.

Zapytany o brak nagrania z kamer monitoringu wrocławskiego komisariatu odpowiedział: „Nic mi nie wiadomo o tym, by jakiekolwiek nagranie zniknęło”.

Pytany o to, czy nie popełniono błędu, nie prosząc o zbadanie Stachowiaka przez lekarza, rzecznik KGP odpowiedział, że te wszystkie okoliczności bada prokuratura.

Stachowiak w połowie maja ubiegłego roku został zatrzymany na wrocławskim rynku. Był poszukiwany za oszustwa. Funkcjonariuszy użyli wobec mężczyzny paralizatora. Po przewiezieniu na komisariat stracił przytomność i pomimo reanimacji zmarł.

Społeczność

Sierp i młot