Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

Wenezuela: Nieudany zamach prawicowych terrorystów

Wenezuela

Helikopter policyjny z oficerem armii na pokładzie ostrzelał we wtorek budynek Sądu Najwyższego w Caracas. Prezydent Nicolas Maduro powiedział, że był to „atak terrorystyczny będący fragmentem zamachu stanu”.
 
 
Wg informacji rządowych, oficer uprowadził policyjny helikopter i zaatakował budynek Sądu Najwyższego. W kierunku gmachu sądu wystrzelone zostały dwa granaty, z których jeden nie eksplodował. Helikopter przeleciał też nad budynkami MSW i Ministerstwa Sprawiedliwości.
 
 
Terrorysta, który uprowadził śmigłowiec zamieścił w sieci nagranie wideo, w którym przedstawił się jako Oscar Perez. Odczytał oświadczenie potępiające rząd. W tle stali uzbrojeni i zamaskowani mężczyźni w mundurach. Perez zaprezentował się jako przedstawiciel „koalicją wojskowych, policjantów i cywilów, którzy dążą do stabilizacji”.
 
 
Prezydent Maduro poinformował, że postawiono w stan pogotowia obronę przeciwlotniczą kraju i siły zbrojne oraz zapowiedział nieuchronne schwytanie sprawców.
 
 
Wcześniej we wtorek prezydent ostrzegł opozycję, że w razie próby puczu on i jego zwolennicy chwycą za broń. „Nigdy nie poddamy się, będziemy bronić Rewolucji Boliwariańskiej, jeżeli nie głosami przy urnach to bronią” - oświadczył.
 
Na razie brak informacji o ewentualnych ofiarach lub rannych.

Społeczność

Chcemy waszych minerałów