Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

Ryszard Rauba: „„GAZETA WYBORCZA” CZYLI PECUNIA NON OLET (PIENIĄDZE NIE ŚMIERDZĄ) !!!

Türkiye_Komünist_Partisi.png

„GAZETA  WYBORCZA”
CZYLI
PECUNIA NON OLET
(PIENIĄDZE NIE ŚMIERDZĄ) !!!
 
 
Na łamach weekendowego wydania „Gazety Wyborczej” (sobota – niedziela, 15 – 16 lipca 2017) zamieszczone zostało na stronie 5. wydania sporych rozmiarów i wyjątkowo skandaliczne w swojej treści i wymowie OGŁOSZENIE PŁATNE.'
 
Oto jego treść :
 
„ROK TEMU 15 LIPCA 2016 W GODZINACH WIECZORNYCH NARÓD TURECKI ODNIÓSŁ ZWYCIĘSTWO NAD PRÓBĄ PRZEWROTU I URATOWAŁ DEMOKRACJĘ.

Jednakże w wyniku ówczesnych wydarzeń 250 osób poniosło śmierć, a 2193 osoby zostały ranne.

Cały materiał dowodowy oraz wszystkie działania śledcze ujawniły, że zamach został zaplanowany i przeprowadzony przez wywodzących się z szeregów armii i służby bezpieczeństwa zwolenników Fethullaha Gülena, który siebie samego nazywa imamem wszechświata i przewodzi organizacji terrorystycznej (FETO).

Próba przewrotu ujawniła, jak bardzo zwolennicy tego fałszywego proroka przeniknęli w głąb instytucji tureckich.

Częścią tej siatki przestępczej są instytucje, kryjące się za fasadą placówek dyplomatycznych, kulturalnych i społecznych, działające zarówno w Turcji jak i rozsiane po całym świecie.

Od próby przewrotu Republika Turcji, dzięki silnemu politycznemu konsensusowi w sprawie oczyszczenia tureckich instytucji państwowych z pozostałości tej organizacji terrorystycznej, jest państwem stabilniejszym, bardziej niezłomnym i silniejszym.

Gospodarka Turcji, kraju członkowskiego G20, cały czas odnotowuje dynamiczny wzrost.

Dane statystyczne sektora turystycznego zaczynają osiągać poziom z lat ubiegłych.

Ci, którzy wsparli nas w tym trudnym okresie, przekonają się, że naród turecki nigdy nie zapomina o swoich przyjaciołach.

Polska po raz kolejny znalazła się wśród krajów, które okazały nam solidarność.

Przyjaźń turecko – polska, mająca ponad 600 – letnią tradycję, będzie rozwijać się z każdym kolejnym rokiem.

Ambasada Turcji w Warszawie”.

Jak liberalna „Gazeta Wyborcza”, która na swoich łamach codziennie od pamiętnej, przełomowej dla naszego kraju wiosny 1989 roku w różnego rodzaju komentarzach i opiniach poddaje nieustannej krytyce wszelkie antydemokratyczne i dyktatorskie metody sprawowania władzy tudzież niebezpieczne, autorytarne zapędy różnej maści psychopatycznych osobników mogła świadomie (!!!) zamieścić na swoich łamach  tak obrzydliwy w swojej treści i wymowie ogłupiający wręcz odmóżdżający czytelnika kłamliwy materiał propagandowy?
 
Toż to czysta reklama (i tu mamy ewidentny paradoks) otwarcie... antydemokratycznej, autorytarnej ekipy prezydenta – sułtana, megalomana i mitomana w jednym Recepa Tayyipa Erdogana !!! WSTYD, WSTYD I JESZCZE RAZ WSTYD „GAZETO WYBORCZA” !!!
 
No cóż. Rzymski cesarz – Tytus Flawiusz Wespazjan (rządził w latach 69 – 79 n.e.) jest autorem powiedzonka lub jak kto woli sentencji : PECUNIA NON OLET czyli PIENIĄDZE NIE ŚMIERDZĄ !!!  a skoro  Ambasada Turcji w Warszawie zapłaciła stosowną sumkę komu trzeba (sporą jak mniemam) to czemu zgodnie z kapitalistyczną amoralną pseudologiką mielibyśmy nie zamieszczać tego propagandowego g... Szmal to szmal. Forsa piechotą nie chodzi !!! Taka okazja przeszłaby nam koło nosa !!!
 
Taka to jest właśnie „Gazeta Wyborcza” !!! Po trzykroć HAŃBA I WSTYD !!!
 
Poniżej tytułem koniecznego uzupełnienia chciałbym zaprezentować treść Stanowiska konsekwentnie opozycyjnej wobec otwarcie antydemokratycznych rządów Erdogana Komunistycznej Partii Turcji (TKP) z 16 kwietnia 2017 roku. Tego właśnie dnia w Turcji odbyło się referendum w sprawie zmiany ustroju państwa z parlamentarnego na prezydencki.
 
Oto jego treść :
 
Rezultat referendum, opartego na tyranii, oszustwach i kradzieżach, nie ma żadnej legitymizacji.

Ci, którzy usiłują go świętować, kpią z ludu.

Wzywamy ludzi, którzy nie poddali się, do zjednoczenia, zorganizowanego działania oraz nie akceptowania działań metodą faktów dokonanych.

Władza polityczna nie otrzymuje legitymizacji tylko dzięki głosom, które ostatnio zdobyła.

Wyniki wyborów nie dają rządowi prawa do robienia wszystkiego czego zapragnie.

Reżim AKP, od samego początku mający charakter wroga publicznego i reakcyjne cechy, od dawna nie miał społecznej legitymacji.

Co więcej, wyniki referendum z 16 kwietnia są tylko potwierdzeniem jej braku.

Głosowanie z 16 kwietnia sięgnęło dna i stało się nieadekwatne pod względem zatwierdzania czy odrzucania poprawek konstytucyjnych.

Od tego momentu nie ma możliwości, aby społeczeństwo zaakceptowało ogłoszenie wyniku na „tak”.

Niezależnie od stanowiska innych partii politycznych, TKP deklaruje, że odrzuca taki wynik.

To głosowanie było naznaczone despotyzmem i oszustwami.

Decyzja Najwyższej Komisji Wyborczej, aby zaakceptować niezapieczętowane karty wyborcze i koperty jako ważne, nie mieści się w jakichkolwiek ramach prawa oraz bezstronności.

AKP nie znało granic w stosowaniu presji.

W ich rezultacie znacznie spadło poparcie dla niej a połowę głosów zdobyto poprzez niezliczone manipulacje oraz fałszerstwa.

Zdolność sprawowania władzy przez partię rządzącą została zniszczona poprzez utratę większości większych miast i centrów miast, które kontrolowała od lat.

Jej próby „świętowania zwycięstwa” pomimo tych faktów, oznaczają tylko jedno, poza szydzeniem z naszego ludu :

uważamy je za wyraźne wezwanie do rozprawy.

Ludzie pracy oraz intelektualiści Turcji, wszyscy nasi obywatele przywiązani do wartości republiki, zbierają siły do konfrontacji z reakcyjną władzą.

Jest to bezcelowe dla AKP, która rządzi krajem w sojuszu z interesami kapitalistów i monopoli starających się przetrwać polegając na tych rządach, czyli wrogami ludzi pracy.

TKP wzywa lud do zachowania czujności, nieakceptowana metody faktów dokonanych i zorganizowania się w tym celu.

Komitet Centralny

Komunistycznej Partii Turcji  16. 04. 2017.
 

 
POWYŻSZY MATERIAŁ PRZESŁAŁ :
 
Ryszard Rauba

Społeczność

LENIN