Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

KE: Sytuacja młodych na rynku pracy nadal trudna

Bezrobocie

Z raportu „Zatrudnienie i kwestie społeczne w Europie” Komisji Europejskiej wynika, że mimo rekordowego poziomu zatrudnienia problemy na rynku pracy nadal dotykają młodych ludzi.
 
 
Osiągnęliśmy w UE najwyższy poziom zatrudnienia w historii, który wynosi 71,1%. Dziś mamy ponad 234 mln kobiet i mężczyzn, którzy pracują” - stwierdziła na konferencji prasowej unijna komisarz ds. zatrudnienia i spraw społecznych Marianne Thyssen.
 
 
Jednocześnie raport zwraca uwagę, że młodzi, którzy najciężej odczuli kapitalistyczny kryzys mają zwykle więcej trudności ze znalezieniem pracy, częściej objęci są niepewnymi formami zatrudnienia. Ponadto udział dochodów z pracy młodszych grup wiekowych ulega zmniejszeniu.
 
 
W ciągu ostatnich dekad poziom życia w UE się podnosił. (...) Obecne i przyszłe młode pokolenia mogą być w gorszej sytuacji niż ich rodzice” - zaznaczyła Thyssen.
 
 
Zatrudnienie i kwestie społeczne w Europie” to doroczny raport Komisji Europejskiej prezentujący najnowsze tendencje na rynku pracy i zmiany społeczne oraz zawierający analizę przyszłych wyzwań i możliwych działań politycznych.

Społeczność

USRR