Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

Kraków: KOD chciałby uciszenia lewicowej opozycji w imię demokracji

balcer.jpeg

Działacze KOD ostentacyjnie opuścili niedzielną demonstrację „Solidarność Naszą Bronią” na krakowskim rynku. Przyczyną było wystąpienie Kacpra Pluty z Alternatywy Socjalistycznej. Stwierdził on, że „jeśli chcemy walczyć o prawa demokratyczne, to naszymi sojusznikami nie powinni być pan Balcerowicz, odpowiedzialny za marginalizację i zepchnięcie w biedę milionów ludzi, ani pan Niesiołowski, który stał w pierwszym szeregu kryminalizacji aborcji w Polsce w latach 90., ani pan Petru, którego pierwszą z inicjatyw w Sejmie było utrudnienie działalności związków zawodowych”. Członkom KOD nie spodobał się również transparent AS z hasłem: „PiS - PO – jedno zło”.
 
 
W swoim oświadczeniu Zarząd Regionu Małopolska KOD stwierdził: „W trakcie demonstracji padły jednak słowa, które podważają sens obrony sądów i zasad demokratycznego państwa, ponadto pojawiały się transparenty zrównujące ugrupowania demokratyczne z autorytarnym PiS-em. Zarząd Regionu zwraca uwagę, że taki sposób przeprowadzania demonstracji nie służy budowaniu demokratycznej współpracy i zagraża naszemu wspólnemu sprzeciwowi wobec niszczenia państwa”.
 
 
W ten sposób KOD, którzy wg świadków przed opuszczeniem zgromadzenia zwyzywali członków AS od „oszołomów” i „komuchów”, chcą używać hasła „budowania demokratycznej współpracy” do kneblowania ust wśród antyrządowej opozycji.
 
 
Organizatorem demonstracji była koalicja organizacji lewicowych i postępowych: Alternatywa Socjalistyczna, Stowarzyszenie Wszechnicy Oświeceniowo-Racjonalistycznej, Miasto Wspólne, fundacja Równość.org.pl, Razem Małopolska, Witajcie w Krakowie, stowarzyszenie Strefa Wenus z Milo, Queerowy Maj, Obóz dla Puszczy, (S)Prawa Kobiet.

Społeczność

LENIN - rocznica