Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 15 gości.

"Łapy precz od naszych ulic" - pikieta przeciwko kłamstwom IPN 21.08.2017

2017 08 21 pikieta pod Przystankiem Historia

W poniedziałek 21 sierpnia 2017 pod siedzibą Centrum Edukacyjnego Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie "Przystanek Historia" około godziny 17 odbyła się pikieta przeciwników dekomunizacji ulic w stolicy.
 
 
Pikieta została zorganizowana w kontrze to spotkania na temat ustawy dekomunizacyjnej, które miało być zorganizowane w tym czasie wewnątrz budunku "Przystanku Historia".
 
 
W czasie pikiety głos zabrał Piotr Ciszewski z kampanii "Historia Czerwona i Czarno-Czerwona". Ciszewski w swojej wpowiedzi opisał absurdalność dekomunizacji ulic. Ze 107 nazw przeznaczonych do dekomunizacji, która ma na celu rzekome usunięcie patronów "związanych z okresem 1944-1989", tylko 49 żyło w tym okresie. 27 z nich do ofiary nazizmu, a 7 - ofiary czystek stalinowskich w ZSRR z końca lat 30.  17 nazw upamięta wydarzenia i formacje zbrojne związane z II wojną światową.
 
 
Działaczka Razem upomniała się u pamięć Hanki Sawickiej, komunistycznej studentki zamordowanej przez hitlerowców, a także o pamięć o antyfaszystowskiej organizacji młodzieżowej - Związek Walki Młodych.
 
 
Wyjąwszy dwie osoby, uczestników pikiety nie dopuszczono do uczestnictwa w spotkaniu informacyjnym w IPNie. Drzwi do budynku zostału zamknięte przez pracowników Instytutu i strzeżone przez policję. W odpowiedzi pikietujący działacze lewicy zaśpiewali "Warszawiankę 1905 roku", starając się przeszkodzić w pracy prawicowym indoktrynatorom.
 
W pikiecie wzięło udział 50 osób w tym m.in. działacze Komunistycznej Partii Polski, Pracowniczej Demokracji, Razem i kolektywu redakcyjnego "Władza Rad".

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Pokój i ziemia