Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 16 gości.

Kompromitacja nauczycielskiej "Solidarności"

Szkoła

Zastrzeżenia i postulaty na temat sytuacji nauczycieli przedstawiła w czwartek Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania związku, a poparła je Komisja Krajowa „Solidarności”.

Oświadczenie składa się z pięciu punktów. Związek chce powiązać wynagrodzenia nauczycieli z przeciętną płacą w gospodarce narodowej, a od 1 stycznia 2018 r. podnieść ich płace o 15%. Poza tym domaga się korzystnych dla pracowników administracji i obsługi szkół zmian w zasadach ich wynagradzania, podwyżek dla pracowników nadzoru pedagogicznego zatrudnionych w kuratoriach oświaty i rezygnacji ze zmian w Karcie Nauczyciela.

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” wzywa Rząd RP do podjęcia działań gwarantujących poprawę sytuacji finansowej pracowników oświaty. Jest to jedyny sposób na uspokojenie coraz bardziej napiętej sytuacji w tej branży” - czytamy w zakończeniu oświadczenia.

Uderzając w stanowczy ton, "Solidarność" próbuje zachować twarz po, tym jak central atakowała protesty zorganizowane przez ZNP i mydliła nauczycielom oczy perspektywą podniesienia przez rząd płac o 15%. Wg MEN podwyżki w tej wysokości nie będą możliwe, ministerstwo dodatkowo zaproponowało antypracownicze zmiany w Karcie Nauczyciela.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Towarzysz Lenin oczyszcza ziemię ze śmieci