Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 17 gości.

UE nakłada sankcje na Wenezuelę

wenezuela.jpeg

Ministrowie spraw zagranicznych państw Unii Europejskiej zatwierdzili w poniedziałek sankcje wobec Wenezueli. Decyzja nakłada embargo na eksport broni, a także wszelkiego rodzaju sprzętu, który może zostać użyty wobec protestujących w tym państwie.

Wniosek ten jest odpowiedzią na październikowe wybory, w których prorządowa koalicja Wielki Biegun Patriotyczny zdobyła 52,7% głosów i zwyciężyła w 18 spośród 23 stanów.

Poniedziałkowa decyzja ministrów dot. również ram prawnych do zamrożenia środków oraz zakazu wjazdu do UE dla określonych osób. Na razie ich nazwiska nie znalazły się w decyzji państw unijnych.

Unijni dyplomaci zastrzegli jednocześnie, że restrykcje mogą być cofnięte w zależności od rozwoju sytuacji w kraju.

UE i USA próbują sabotować i pozbawić legitymizacji wenezuelskie wybory od 18 sierpnia, kiedy to wybrane demokratycznie Zgromadzenie Konstytucyjne podjęło jednomyślną decyzję o przejęciu prerogatyw parlamentu, w którym od wyborów w 2015 r. dominowała reakcja.

Konstytuancie formalnie podporządkował się prezydent oraz przewodniczący trzech trybunałów: sądowego, wyborczego i obywatelskiego. Tym samym wszystkie władze konstytucyjne opowiedziały się po stronie rewolucji boliwariańskiej.

Społeczność

Lenin 666