Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 29 gości.

Pikieta pod ambasadą RP w Madrycie zorganizowana przez PCPE

W odpowiedzi na międzynarodowy apel Komunistycznej Partii Polski (KPP), bojownicy Komunistycznej Partii Ludów Hiszpanii (PCPE) w poniedziałek, 27 listopada, protestowali przed dyplomatycznymi przedstawicielstwami tego kraju w Madrycie (ambasada) i Barcelonie (konsulat).
 
Tego dnia został wznowiony proces sądowy przeciwko kilku przywódcom KPP, oskarżonym o „propagowanie ideologii komunistycznej” za pośrednictwem gazety partyjnej „Brzask” i strony internetowej partii.
 
Proces ten jest elementem szerszej kampanii mającej na celu wyrejestrowanie Komunistycznej Partii Polski, przyczynia się do ciągłej antykomunistycznej nagonki organizowanej przez polski rząd, inne rządy europejskie i instytucje Unii Europejskiej, które przepisują historię i dążą do zrównania komunizmu z nazistowskim faszyzmem.
 
PCPE w pełni popiera KPP i jest przeciwna wszelkim próbom manipulowania historią i zniesławiania idei komunistycznych.
 
Wideo z pikiety PCPE pod przedstwicielstwem dyplomtycznym RP

 
Akcja solidarności PCPE z KPP w Barcelonie: przeciw antykomunistycznym represjomAkcja solidarności PCPE z KPP w Barcelonie: przeciw antykomunistycznym represjom

 
Delegacje PCPE do ambasady w Madrycie i konsulatu w Barcelonie przekazały władzom polskim pismo skierowane do premier Beaty Szydło, podpisane przez Sekretarza Generalnego PCPE, Ástora Garcíę, następujące treści:
 
 
Komunistyczna Partia Ludów Hiszpanii (PCPE)
Do Prezesa Rady Ministrów RP
 
W dniu 31 marca 2016 roku cztery osoby z Komunistycznej Partii Polski zostały skazane przez Sąd Okręgowy w Dąbrowie Górniczej na 9 miesięcy ograniczenia wolności, przymusowe prace społeczne i grzywny.

Dziś, 27 listopada, proces ten zostaje ponownie zainicjowany pod zarzutem „upowszechniania ideologii komunistycznej” w gazecie „Brzask” oraz na stronie internetowej partii. Jeśli sąd uzna ich winę, grozi im  do dwóch lat więzienia.
 
Jednocześnie KPP staje wobec nowej ofensywy klasy polskich kapitalistów i partii rządzącej, która stara się zakazać działalności KPP, na podstawie stwierdzenia, że „program KP nie respektuje Konstytucji”.

PCPE potępia wszelkie próby zakazania ideologii komunistycznej w Polsce. Potępiamy prześladowania na partii komunistycznej w Polsce.

Prześladowaniu temu towarzyszy nasilenie ataków na klasę robotniczą i próby zrównania komunizmu z faszystowskim potworem. Mają one na celu wyeliminowanie dokonań socjalizmu w zbiorowej pamięci narodów.
 
Żądamy natychmiastowego wycofania wszystkich zarzutów przeciwko KPP  i jej kadrom.

Antykomunizm nie przejdzie.

PCPE będzie nadal nagłaśniać sprawę w celu rozszerzenia solidarności z naszymi towarzyszami Komunistycznej Partii Polski.

Społeczność

1917 rev